Alçı Kurutma

Alçı Kurutma

Ham maddesi alçı taşı ve kireç olan alçı, inşaat sektöründe kullanılan temel malzemelerden biridir. Bu malzeme su ile karıştırıldıktan bir süre sonra oldukça sert bir kıvam alır. Kolonda, duvarda, kirişte ve tavanda kısacası bir inşaatın her noktasında alçı kullanımına rastlamak mümkündür. Alçı kurutma ise inşaatın sağlıklı bir şekilde varlığını sürdürmesi için uygulanması gereken bir işlemdir. Kurutma işlemi sırasında kullanılacak yöntem, inşaatın yıllar boyunca farklı maliyetlere yol açmadan varlığını sürdürmesini sağlar. Kurutulmayan alçıda zamanla kırılma ya da sararma problemi meydana gelir. Bu kırılma sadece alçı ile alakalı bir durum değildir. Kırılma sürecinden; boya, sıva, tavanda bulunan kartonpiyer, asma tavan ve birçok malzeme etkilenir. Kurutma işleminin yetersiz bir şekilde yapılmasının etkileri yıllar sonra bile ortaya çıkabilir. Bu nedenle sorunun zamanında çözülmesi oldukça önemlidir.

Alçı Kurutma Yöntemleri

Alçı kurutma işini zamana bırakmak ve uzun süre inşaat yapımına ara vermek, önünüze çıkan yöntemlerden biridir. Siz bu uzun süreyi göze almak yerine kısa sürede tam kuruma sağlayan ve kesin çözüm sunan profesyonel makine kullanımını tercih edebilirsiniz. Hava sıcaklığından yararlanarak yapılacak kurutma işleminde, her noktada nemin tamamen ortadan kaldırılması mümkün olmayabilir. Aynı zamanda işlemin uzun zaman alması proje bitiş tarihinin gecikmesine ve süreç içerisinde yapılması gereken farklı işlerin de ertelenmesine sebep olur.

Alçı Kurutma Makinesi

Profesyonel bir alçı kurutma makinesi yüksek üfleme gücü sayesinde kısa sürede alçıyı en uygun sertlik seviyesine ulaştırır. Bu sayede uzun süre beklemenize ve zaman kaybından kaynaklanan maliyet kayıplarına katlanmanıza gerek kalmaz. Kurutma sürecinin profesyonel makineler aracılığıyla tamamlanması, size kısa ve uzun vadede birçok avantaj sağlar.

Alçıyı Hızlı Kurutma

Alçı, nem ve sudan kolay etkilenir. Kurutma işlemi ile dayanıklılık artırılmadığı takdirde en ufak bir nem temasında sararma ya da çürüme meydana gelir. Küflenmeye de yol açan bu durumlar sonucu oramdaki hava kalitesi olumsuz etkilenir. Aynı zamanda ortamda istenmeyen bir koku da meydana gelir. Tüm bu sorunların önlenmesi için alçı kurutma aşaması titiz bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Profesyonel makineler suyun birikmesini ve belirli bir alanda toplanmasını engelleyerek başarılı sonuçlar ortaya çıkarır.

Alçı Kurutma Makinesi Nasıl Çalışır?

Alçı kurutma makinesi, aralıksız çalışabilmesi ve her ortamda kullanılabilmesi yönüyle ayrıcalıklı bir üründür. Çalışma süresi boyunca nemi yüksek kapasiteli haznesine hapseden makineler aralıksız bir performans sergiler. Böylece aylar sürecek bir işlemi birkaç güne sığdırarak zaman tasarrufu şansı yakalarsınız. Makinenin kolay hareket edebilen tekerlekleri ve ergonomik tutma kulpu dar ya da geniş olması fark etmeksizin tüm alanlarda kullanımı son derece kolay hale getirir. Alçı kurutma makinesinin son teknoloji yöntemlerle üretilmiş olması sayesinde uzun süreli arızaların önüne geçilir ve size sadece kurutma işleminin tamamlanmasını beklemek düşer.

Alçı Kurutma Makinesi Kiralama

Dönemsel projeleriniz için satın alma yerine kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Böylece maliyetlerinizi minimum seviyede tutabilir ve sadece ihtiyaç duyduğunuz anlarda kullanmak üzere bir makineye sahip olabilirsiniz. Trotec markalı makineleri kiralama hizmeti yoluyla sizinle buluşturan firmamız sayesinde hem yüksek teknolojiyle tanışabilir hem de alçı kurutmada en iyi sonucu elde edebilirsiniz. Uzun yıllar inşaat sektörünün nem alma, kurutma ve küf giderme gibi ihtiyaçlarını karşılayan firmamız, her defasında başarılı sonuçlar elde ederek sağlam referanslar edinmiştir. Aynı zamanda bilgilendirme ve makine kullanımı konusunda profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz. Siz de firmamızın profesyonelliğinden ve kurutma teknolojisinin gücünden yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 


Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet veriyoruz. Küf yapınızın hastalığıdır, sizin ve ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

Kurumsal ReferanslarımızBilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0850 303 99 23