Rutubet Kurutma

Rutubet Kurutma

Rutubet Kurutma

Ortamda nem dengesinin olması gerektiği ölçüde sağlanamaması halinde rutubet oluşumu gözlemlenmektedir. Özellikle evlerde rutubet oluşumu evdeki nem oranının yüksekliğiyle doğru orantılı olmaktadır. Evdeki rutubet kokusu nasıl gider? Veya evdeki rutubet nasıl giderilir? Gibi sorulara etkili çözüm önerileri aranmaktadır.

Rutubet önleme ve kurutma işlemleri kapsamında özel olarak üretilmiş olan nem alma cihazları ortam içerisinde bulunan nemi özel çalışma prensibi yardımıyla emer ve yok eder. Bu işlemle birlikte aynı zamanda ortam üzerinde değişen hava sıcaklığını ve nem miktarını dengelemek adına hava üfler ve ortam içerisinde bulunan nem miktarı olması gereken seviyeye çekilir. Endüstriyel olarak verilen bu hizmetlerin ev ve benzeri kapalı ortamlarda etkili sonuç vermemesi ise imkansızdır. Belirtilmiş olduğu gibi bu özel cihazlar daha geniş kapsamı sorunların çözümü için etkili olarak kullanılmaktadır

Ev ortamında bulunan rutubetin giderilmesi adına kullanılabilecek pek çok yöntem halk arasında biliniyor olmakla birlikte kesin çözüm konusunda yapılması gereken en temel şey şüphesiz profesyonel çözümlere başvurmaktır. Rutubet önleme konusunda profesyonel olarak hizmet sağlayan firmalar, teknolojik ekipmanlar ve bu alanda uzman ekipler aracılığıyla rutubet giderme işlemlerini gerçekleştirerek, kesin ve hızlı çözümler sunmaktadır. Yenilikçi ve teknolojik çözüm önerilerine başvurmak en sağlıklı sonuçların alınabilmesi adına oldukça belirleyici olacaktır. Odadaki rutubet kokusu nasıl giderilir?

Rutubet Nedir?

Rutubet, su buharının neme dönüşerek duvarlara tutunması sonucu zamanla duvarlarda terleme, sarı renkli lekeler şeklinde kendini göstermektedir. Çözüme kavuşturulmayan rutubet, insan sağlığına yüksek düzeyde olumsuz etkiler yapıyor olmakla birlikte, elektronik cihazlar, betonarme yapılar ve mobilyalara da aynı oranda etki eder, çabuk yıpranmalarına, deforme olmalarına ve bozulmalarına sebep olmaktadır.

Rutubet doğrudan nem ile ilgilidir. Dolayısıyla rutubetin giderilmesi adına kullanılacak her yöntem ortam, duvar, tavan ve zemindeki nem dengesinin sağlanması üzerine olmalıdır. Ortamda bulunan nemin yüksek düzeyde olması hem insan sağlığına hem de ortam içerisinde bulunan diğer nesne ve eşyaların doğal yapılarına olumsuzluk sağlıyor olmakla birlikte yapıların kullanım ömürlerini de azaltmasına sebebiyet verir.
 

Rutubet Nasıl Oluşur?

Rutubet oluşumunda en önemli etken belirtilmiş olduğu gibi ortamda bulunan sıvı miktarına bağlı olarak ortaya çıkan nem miktarıdır. Yüksek düzeyde nemin ortaya çıkması durumunda bu nem buharlaşarak sıvı haline gelir ve bazı özel olumsuzluklara sebebiyet verir. Dolayısıyla evde rutubet kokusunun giderilmesinden, odalarda rutubetin önlenmesine kadar tüm sorunların temel kaynağı nemdir ve duvarlar, tavan, zemin ve ortamın nem dengesinin sağlanması gereklidir. Rutubet kurutma işlemleri kapsamında profesyonel çözüm önerilerine başvurmak rutubete ve neme bağlı tüm sorunların hızla ve etkili bir şekilde çözülmesine yüksek düzeyde katkı sağlamaktadır.

Evde Rutubet Nasıl Giderilir?

Rutubetin varlığı sonrasında evde ortaya çıkan rutubet kokusunun giderilmesi adına profesyonel çözüm önerilerimize başvurarak bu konuda özel olarak üretilmiş teknolojik ürünlerin sağlamış olduğu imkanlardan faydalanmak en makul seçenektir. Bu konuda hizmet veren firmamız özel teknolojik ekipmanları ve profesyonel çalışma ekibi ile nem ve rutubete bağlı tüm sorunları anında çözmektedir. Sağlanan profesyonel çözüm önerileri ile birlikte rutubet kurutma işlemlerinin yanı sıra uzun vadede tekrardan nem ya da rutubet oluşumunun önünü kesmiş oluyoruz.

Odalarda ve evlerde kapalı alanların tamamında oluşan rutubetin engellenmesi adına nem kurutma işlemlerinde kullanılan özel teknolojik ekipmanlar kullanılarak kesin çözümler üretilir. Bu ekipmanlar nem ve rutubet oluşumu konusunda özel olarak üretilmiş olduğundan kısa süre içerisinde rutubet kurutma işlemini uygulayarak zararlı rutubetlerin ve nemin ortadan kalkmasına ve ortamın daha temiz ve sağlıklı bir hale gelmesini sağlar. Dolayısıyla var olan rutubetin temizlenmesi sağlandığı gibi aynı zamda rutubet oluşumunun da önüne geçilmiş olacaktır.
 

Rutubet Önleme ve Giderme Yöntemleri

Rutubet oluşumu nem ile doğrudan bağlantılı olduğundan sıvı yoğunluğunun yüksek olduğu ve dolayısıyla yoğuşmadan kaynaklanan buharlaşmanın yüksek düzeyde olduğu her kapalı ortamda etkin çözümlerin bulunması gereklidir. Bu bağlamda rutubet kurutma konusunda profesyonel çözümler sunan teknolojik ekipmanlar ve bu alanda özel olarak üretilmiş cihazlar aracılığıyla hizmet sağlayan firmalardan yardım alınması gereklidir. Profesyonel olarak yapılan bu işlemler kapsamında var olan rutubetin giderilmesi sağlandığı gibi rutubet oluşumu da çözüm odaklı olarak engellenmektedir

Profesyonel olarak sağlanan bu hizmetler kapsamında özel olarak üretilmiş ticari tip nem giderme cihazları kullanılmaktadır. Nem giderme cihazları kendine özgü olan çalışma prensibi ile ortam, duvarlar, tavan ve zeminlerdeki beton içerisinde bulunan nem dengesinin sağlanmasını ve dolayısıyla nemden kaynaklanan tüm olumsuz sonuçların ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Bu işlemler öncesinde nem ölçüm cihazları ile ortam içerisinde bulunan nem miktarı belirlenmektedir. Higrometre adı verilen bu cihazlar ortam içerisinde bulunan nem miktarını kesin olarak saptar ve rutubet kurutma işlemleri başlar
 

Profesyonel Çözüm Önerisi Olarak Rutubet Kurutma


Firmamız tarafından sağlanan profesyonel çözüm önerileri ile ev ya da daha geniş ölçekli tüm kapalı mekanlarda oluşan nem ve rutubet sorunları ortadan kalkmaktadır. Özellikle rutubet kurutma gibi işlemler aracılığıyla evlerde yaşanan nemden kaynaklanan tüm rutubet sorunları çözülüyor olmakla birlikte insan sağlığının olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçilmektedir. Belirtilmiş olduğu gibi bu işlemler kapsamında rutubet önleme işlemleri de yapıldığından, rutubetin temizlenmesi işlemi ile daha sonradan oluşacak rutubet ve nem sorunlarının da önüne geçilmektedir. Dolayısıyla tüm nem ve rutubet sorunlarına profesyonel çözümler üretilerek etkili bir iyileşme yüksek düzeyde teknolojik mahiyete sahip olan cihazlar aracılığıyla hızla sağlanmaktadır.

Tadilat-boya-yalıtımların rutubete tek faydası bir süre gözükmemesini sağlamaktır buda bir çözüm değildir. rutubet; duvar sağlığının bozulması sonucu oluşur. duvar sağlığı nasıl bozulur, zamanla biriken yada su kaynaklı problemler ile duvarın nem seviyesi yükselir. boya kabarması, küf lekeleri ortaya cıkmaya başlar. süreci doğru uygulamalar ile çözmezseniz duvarda biriken nem yürüme yapar parke altları ve duvarlarda diğer odalardada aynı sorunun büyümesini sağlar.
 

Duvarlarınızın nem oranı yükseldiyse duvarın içindeki nem sıcaklıkla ortamın nemine karışıyor nemini artırıyor buda küf oluşumuna sebep oluyor. küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. bunun sonucunda kokuda oluşur.duvalarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi gideriyoruz. uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız. küfün oluşabileceği yüksek nemli ortam mevcut evinizde, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi bu. biz 2 farklı işlemle problemi çözüyoruz ilk yaptığımız işlem 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada ve etrafta var olan küf mantarlarını öldürüyor böylelikle oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun düzelmiş olmakta.


Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet veriyoruz. Küf yapınızın hastalığıdır, sizin ve ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

Kurumsal ReferanslarımızBilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0850 303 99 23