Zemin Kurutma

Zemin Kurutma

Zemin Kurutma

Bilineceği üzere ıslak zeminler ya da betonarme yapılarla temas halinde bulunan tüm sıvılar, bu yapılara uzun süreli ve kalıcı zararlar verebilmektedir. Özellikle inşaat alanlarında, şap ve betonlama işlemleri tamamlandıktan sonra zeminlerin en etkili ve efektif şekilde korunabilmesi adına zemin üzerinde nem dengelemesinin yapılması ve kurutma işlemlerinin hızla başlatılması gereklidir. Bu durum aynı şartlar altında sel baskını ya da benzeri doğal felaketler sonucunda sıvı hasarı alan kapalı mekanlar için de geçerlidir. Aksi durumlarda yapıların, eşyaların, cihazların ya da ekipmanların ciddi düzeyde zarar görmesi söz konusu olmaktadır. Dolayısıyla zemin kurutma faaliyetleri kapsamında profesyonel çözümlere ivedilikle başvurulmalıdır.

Bina ve benzeri yapıların inşaatı sürecinde zemin ve betonarme yüzeylerin kurutulması, yapıların hızla tamamlanarak satışa sunulması konusunda en belirleyici faktördür. Aksi durumlarda uzun bir süre beklemek gerekeceğinden, satış işlemleri de dahil olmak üzere tüm inşa sürecinin tamamlanması uzun zamanlar alarak, maliyet yükünü arttırmaktadır. Bu bağlamda ıslak zemin kurutma hizmetleri, beton dökümü ve şap işlemlerinin hemen ardından hızla kurutma işlemlerinin tamamlanmasını son teknolojik ekipmanlarla sağlamaktadır. Bu işlemlere parke kurutma hizmetleri de dahildir. Islak zemin nasıl kurutulur?
 

Zemin Kurutma Ne Demektir?

Islak zemin kurutma, bazı durumlarda hayati bir önem taşımaktadır. Özellikle inşaatlarda ve sel gibi doğal afetler sonrasında yaşanan sıvı temasına bağlı sorunların önlenebilmesi adına kritik bir önemi bulunan yer kurutma işlemleri profesyonel olarak ve teknolojik ekipmanlar aracılığıyla yapılmalıdır. Profesyonel bir şekilde doğru ekipmanlar aracılığıyla bu işlemlerin yapılmaması durumunda ise temelde hıza bağlı olumsuzluklar başta olmak üzere pek çok aksaklığın yaşandığı bilinmektedir.

Bu bağlamda zemin kurutma genel olarak, yapıların çeşitli sebeplerden sıvı ile temas etmesi durumunda profesyonel ve teknolojik ekipmanlar aracılığıyla sıvıların yapıya zarar vermesini engelleyecek çalışmaların bütününe denmektedir. Dolayısıyla bu durumda özellikle inşaat alanlarında bu işlemlerin kritik bir mahiyete sahip olduğu ortaya çıkmakla birlikte sel su hasarı sonucunda oluşan olumsuzlukların giderilmesi konusunda da kritik bir öneme sahiptir.
 

Zemin Kurutma Nasıl Olmaktadır?

Öncelikli olarak sebebi ne olursa olsun sıvı temasından kaynaklanan olumsuzlukların önüne geçmek adına firmamız tarafından sağlanan hizmetin son teknolojik ekipmanlar, cihazlar aracılığıyla profesyonel ve alanında uzman bir ekip tarafından gerçekleştirildiği belirtilmelidir. Bu bağlamda fayans kurutma işlemleri de dahil olmak üzere, geniş ölçekli sıvı temasından kaynaklanan tüm sorunların giderilmesi adına kesin ve profesyonel çözümler sunuyoruz. Dünya standartlarında sahip olduğumuz teknolojik ekipmanlar hız konusunda yüksek düzeyde avantaja sahip olunmasını sağlıyor olmakla birlikte etkili sonuçların alınmasına da doğrudan etki etmektedir.

Zemin kurutma işlemleri kullanılan ekipmanlar açısından fark yaratmaktadır ve bu cihazların sağlamış olduğu yüksek fayda ile işlemlerin son hızla ve nitelikli gerçekleşmesi mümkün olmaktadır. Dolayısıyla özellikle inşaat alanlarında kurutma çalışmaları hızla tamamlanarak inşa edilen yapıların satışının hızla tamamlanması sağlanmaktadır. Aynı zamanda su hasarı restorasyonu kapsamında özel olarak üretilen nem alma cihazları ile yapılan işlemlerle doğal afetlerden kaynaklanan tüm sorunlar tamamen ortadan kalkarak, afet sonrasında etkilerin en az düzeyde hissedilmesi sağlanmaktadır.


 

Zemin Kurutmada Kullanılan Son Teknolojik Ekipmanlar

Zemin kurutma işlemleri sırasında kullanılan son teknolojik ekipmanlarla her türlü sıvı temasından kaynaklanan sorunlar ve kurutma işlemleri için yüksek düzeyde kaliteyi profesyonellik ve hızla birleştirerek en kısa sürede en kaliteli hizmetin alınmasını sağlamaktadır. Bu konuda vermiş olduğumuz geniş hizmet yelpazesi ile hemen her alanda duyulan taleplere uygun profesyonel çözüm önerilerini son teknolojik ekipmanlarımızla sağlayarak, yaşanan mağduriyetlerin önüne geçmeye yönelik bir yönetim politikasına sahibiz. Bu bağlamda su hasarı sonrasında da dahil olmak üzere tüm yapı ve yüzey kurutma işlemleri firmamız tarafından profesyonellikle sağlanmaktadır.

Profesyonel çalışma ekibi ve son teknolojik ekipmanlarla verilen zemin kurutma hizmetleri genel olarak şu şekilde sıralanabilir:
- İnşaat alanlarında şap ve beton kurutma hizmetleri
- İnşaat sahalarında temizleme sonrasında oluşan ıslaklığın kurutulması
- Parke ve fayans kurutma hizmetleri
- Sel sonrası restorasyon hizmetleri kapsamında kurutma işlemleri
- Su basması kurutma hizmetleri
- Sıvı teması ile kuruma ihtiyacı olan tüm yüzeyler ve zeminler
- Duvar ve beton yapıların iç kurutmalarının sağlanması
- Nem ve benzeri etkenler ile ortaya çıkan ıslaklık durumlarının kurutma işlemleriyle çözülmesi

Gibi genel konularda yer kurutma hizmetleri sağlanıyor olmakla birlikte, tüm bu işlemlerin büyük bir profesyonellikle ve hızla tamamlanması mümkün hale gelmektedir. Hız konusunda yüksek verimliliğin elde edilmesinin temel sebebi ise kullanılan yüksek teknolojiye sahip cihazlar ve ekipmanlardır.


 

Su Basması Sonrası Kurutma Nedir?

Hemen hemen her ortamda doğal afetlerden kaynaklanan olumsuz sonuçların yaşanması muhtemeldir. Özellikle altyapı sorunu bulunan ve bunula birlikte yüksek düzeyde yağış alan bazı bölgelerde su baskını gibi olumsuzlukların sık sık ya da belli aralıklarla yaşandığı bilinmektedir. Su baskınları esnasında eşyalar, cihazlar, mobilyalar, ya da benzeri ekipmanlar zarar görebildiği gibi aynı zamanda binalar ve yapılar da zarar görmektedir. Sıvı teması ile oluşan bu zararlar düşünüldüğünden çok daha büyük önem arz ederek, yapının kullanım ömrünü azaltır ve ciddi risk içeren durumların ortaya çıkmasına sebep olur. Bu tarz durumların ortaya çıkması halinde su hasarı sonrası kurutma hizmetleri profesyonel çalışma ekibi ve teknolojik ekipman desteği ile kurutma işlemlerini büyük bir hızla sağlayabilmektedir.

Su basması gibi olumsuz durumların getirdiği sonuçların hızla ortadan kaldırılmaması durumunda pek çok olumsuzluğun ortaya çıkması son derece muhtemeldir. Bu bağlamda yapıların ciddi düzeyde tahrip olması mümkün olmakla birlikte, zemin, duvar ya da tavan gibi betonarme inşaatların aralarına kaçan sıvılar, nem, küf ve rutubet oluşumu gibi hem yapının hem de insanın genel sağlığını olumsuz düzeyde etkilemektedir. Bu bağlamda zemin kurutma hizmetlerinden faydalanılması ve doğal felaketlerin getirdiği olumsuzluklardan en az şekilde etkilenilmesi büyük avantajlar sağlamaktadır.

Tadilat-boya-yalıtımların rutubete tek faydası bir süre gözükmemesini sağlamaktır buda bir çözüm değildir. rutubet; duvar sağlığının bozulması sonucu oluşur. duvar sağlığı nasıl bozulur, zamanla biriken yada su kaynaklı problemler ile duvarın nem seviyesi yükselir. boya kabarması, küf lekeleri ortaya cıkmaya başlar. süreci doğru uygulamalar ile çözmezseniz duvarda biriken nem yürüme yapar parke altları ve duvarlarda diğer odalardada aynı sorunun büyümesini sağlar.
 

Duvarlarınızın nem oranı yükseldiyse duvarın içindeki nem sıcaklıkla ortamın nemine karışıyor nemini artırıyor buda küf oluşumuna sebep oluyor. küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. bunun sonucunda kokuda oluşur.duvalarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi gideriyoruz. uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız. küfün oluşabileceği yüksek nemli ortam mevcut evinizde, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi bu. biz 2 farklı işlemle problemi çözüyoruz ilk yaptığımız işlem 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada ve etrafta var olan küf mantarlarını öldürüyor böylelikle oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun düzelmiş olmakta.


Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet veriyoruz. Küf yapınızın hastalığıdır, sizin ve ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

Kurumsal ReferanslarımızBilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0850 303 99 23