Nem Giderme

Nem Giderme

Nem Giderme

İçerisinde bulunan ortamların her zaman olması gerektiği ölçüde nem oranına sahip olması mümkün değildir. Ortamda bulunan fazla nem insan sağlığına zarar verdiği gibi, ortam içerisinde bulunan elektronik cihazlara ve yapının betonarme bölümlerine veya diğer tüm eşyalara olumsuz yönde etki etmektedir. Nemden kaynaklanan olumsuzlukların önüne geçmek adına nem giderme konusunda profesyonel çözüm önerilerine başvurulmalıdır.
 

Nem Nedir ve Nasıl Oluşur?

Nem özetle Havada bulunan su moleküllerinden oluşan buhar anlamına gelmektedir ve insan sağlığı açısından kritik bir önemi vardır. Hava içerisinde mutlaka bulunması gereken nem, genel insan sağlığının korunmasından, sağlıklı bir nefes almanın oluşmasına ve insan cildinin olumsuz yönde etkilerden uzak kalmasına kadar pek çok konuda belirleyici bir özelliğe sahiptir.

Nem dengesinin doğru şekilde ayarlanması büyük bir öneme sahiptir. Eksikliğinde sorun yaşanabileceği gibi fazla olması durumunda da insan sağlığının olumsuz yönde etkilenmesi muhtemeldir. Nemin yüksek olduğu ortamlarda nem dengesinin sağlanması adına nem kurutma işlemlerine başvurulmalıdır.

Nem Nasıl Giderilir?

Nem alma işlemlerinde profesyonel desteğin alınması durumunda nem alma makinası aracılığıyla teknik ve teknolojik destek ile dengeleme işlemleri yapılmaktadır. Duvarlardaki hapsolan nem dengesini ortadan kaldırarak, insan sağlığının olumsuz düzeyde etkilenmeyeceği ve daha kaliteli bir yaşamın kapılarının açılacağı temiz havalar ve nemden giderilmiş duvarlar oluşturmaktayız.

Nem giderilmesi konusunda şüphesiz en etkili şekilde kullanılabilecek yöntem tüm seçenekler arasından profesyonel ve teknolojik çözümlere başvurulmasıdır. Bu bağlamda profesyonel ekiplerimize katkı sağlayan ise nem giderme makinesi olarak bilinen mucizevi bir nem dengeleyici araçtır.

Nem Alma Nasıl Yapılır?

Nem alma cihazlarımız neme bağlı tüm sorunların çözülebilmesi adına özel olarak üretilmiştir. Sahip olduğu özel sistem ile tavan, duvar ve zeminlerde bulunan nem sorunlarını tamamen geçirmektedir.

Nem alıcı cihaz genel olarak şu prensiplere göre çalışmaktadır:
• Cihazın içerisinde ortamda bulunan nem miktarını ve nemim kendisini algılayan ve proses adın verilen özel bir parça bulunmaktadır. Prosesin cihaza yaptığı katkı nemli havanın cihaza doğru çekilmesi şeklindedir.
• Cihaz bu noktada temel fonksiyonunu ortaya çıkararak, yüksek düzeyde soğutma sağlayarak nemi sıvı hale getirir.
• Sonrasında ise sıvı hale dönüştürülen bu nem tahliye sistemi aracılığıyla tahliye edilmektedir.
• Nemin toplanması işlemi ilk aşama olmakla birlikte diğer aşamada ise nem kaybından oluşan hava sıcaklığının dengelenmesi gereklidir.
• Cihaz bu noktada da önemli bir misyonu yerine getirerek, nem değişiminden oluşan sıcaklık farkının olması gereken seviyeye gelmesi adına ortam sıcaklığını dengeler.

Görüleceği üzere nem alma cihazı basit bir mekanizmaya ve çalışma prensibine sahip oluyor olmasına karşın mucizevi bir etki göstermektedir.

Nem Kurutma Makinesi Nerelerde Kullanılmaktadır?

Nem kurutucu olarak gerçek bir çözüm önerisi sunan nem kurutma cihazı, özellikle endüstriyel alanda nem ve benzeri etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan tüm sorunlara anlık olarak kesin çözümler üretir. Kullanım alanı da son derece geniş olan cihazın hemen her ortamda kolaylıkla kullanılması mümkündür. Prototip yapısı sebebiyle her yerde kullanıma elverişli olması birden fazla alanda etkili bir şekilde nem dengeleme işlemlerinin sırayla yapılabilmesine olanak sağlar.

Bu bağlamda nem kurutma cihazı genel olarak endüstriyel seviyede şu alanlarda kullanılabilmektedir:
• Depo ve benzeri nem oluşumunun yüksek düzeyde gözlemlendiği kapalı alanlar.
• Otel kilerleri ya da besin saklanan alanlarda
• Sağlıkla ilgili ürünlerin depolama işlemlerinin yapıldığı alanlarda
• Sel ya da benzeri sıvı teması ile oluşan doğal felaketlerden kaynaklanan nem sorunlarının yaşandığı tüm alanlarda
• İnşaatlarda ve nem sorunu yaşan fabrikalarda.
• Spor salonları ya da yüzme havuzu gibi sıvı temasının yüksek düzeyde olabileceği alanlar
• Su dolum tesisleri ve seralarda.
• Küf veya benzeri sağlıksız oluşumların engellenmesinin talep edildiği her ortamda
• Eski ve yıpranmış dolayısıyla nemden etkilenmeye son derece müsait kitaplar veya kağıt serlerin sergilendiği müzayede alanlarında
• Kütüphaneler veya arşiv odalarında

Gibi alanların dışında nem ve küfe bağlı sorun yaşanan tüm kapalı ortamlarda nem kurutma cihazı aktif olarak var olan nemin tavan, duvar ve zeminlerden kaldırma görevini üstlenmektedir. Böylelikle insan sağlığına yönelik olumsuz etkilerin ortaya çıkması engellendiği gibi bu ortamlarda bulunan materyal, araç, alet ya da benzeri eşyaların yanı sıra tüm yapının etkili şekilde korunması ve güvence altına alınması da nem alma cihazı tarafından sağlanmaktadır.
 

Nem Kurutma Makinesi Ne İşe Yarar?


Nem kurutma cihazı belirtilmiş olan etkileri ve kullanım alanları ile en genel anlamıyla ortam üzerinde nem değesinin sağlanmasına yüksek düzeyde katkı sağlar. Bunula birlikte arşiv odalarında korunan ve muhafaza edilmesi gereken kağıtların nem sebebiyle tahrip olmasının engellemekten, inşaat esnasında şap ya da beton gibi kuruması son derece zor olan işlemlerde hız kazanılmasına kadar pek çok konuda doğrudan avantaj sağlar. Bunlara ek olarak spor salonlarında kullanılması durumunda salonda var olan aletlerin nemden daha az etkilenerek uzun süreli kullanıma uygun hale gelmesinden, havuzlarda nem miktarının dengelenmesine ve otel ya da benzeri müesseselerin kilerlerinde bulunan gıdaların korunmasına kadar pek çok alanda daha doğrudan olumlu yönde katkılar sağlar. Bu bağlamda nem ve benzeri sorunlarla karşı karşıya kalanlar için bu konuda üretilen profesyonel çözümlerin başında bizi arayarak sorununuza çözüm sunabiliriz.

Tadilat-boya-yalıtımların rutubete tek faydası bir süre gözükmemesini sağlamaktır buda bir çözüm değildir. rutubet; duvar sağlığının bozulması sonucu oluşur. duvar sağlığı nasıl bozulur, zamanla biriken yada su kaynaklı problemler ile duvarın nem seviyesi yükselir. boya kabarması, küf lekeleri ortaya cıkmaya başlar. süreci doğru uygulamalar ile çözmezseniz duvarda biriken nem yürüme yapar parke altları ve duvarlarda diğer odalardada aynı sorunun büyümesini sağlar.
 

Duvarlarınızın nem oranı yükseldiyse duvarın içindeki nem sıcaklıkla ortamın nemine karışıyor nemini artırıyor buda küf oluşumuna sebep oluyor. küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. bunun sonucunda kokuda oluşur.duvalarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi gideriyoruz. uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız. küfün oluşabileceği yüksek nemli ortam mevcut evinizde, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi bu. biz 2 farklı işlemle problemi çözüyoruz ilk yaptığımız işlem 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada ve etrafta var olan küf mantarlarını öldürüyor böylelikle oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun düzelmiş olmakta.


Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet veriyoruz. Küf yapınızın hastalığıdır, sizin ve ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

Kurumsal ReferanslarımızBilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0850 303 99 23