Beton Kurutma

Beton Kurutma

Beton Kurutma

İnşaat sektöründe yapılan işlemlerin hızlı ve kaliteli bir şekilde tamamlanması, yapının da kısa sürede bitmesini sağlayacaktır. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, işlemlerin kısa sürede bitmesi adına kalitesiz bir yapının inşa edilmemesidir. Bu nedenle her bir adım, kaliteli bir şekilde tamamlanmalı, yapı da sağlam olmalıdır. İnşaat sektöründe dikkat edilmesi gereken adımlardan bir tanesi olan beton kurutma, binanın sağlam bir temele dayanmasını sağlayan hususlardan bir tanesidir. Yapıların sağlamlığını sağlamakta olan betonun iç malzemesinin yanı sıra kuru olması da oldukça önemlidir. Bilindiği üzere yağmur ve nem gibi faktörler, betonun istenilen derecede kurumasını engelleyen faktörlerdendir. Betonun kısa zamanda kuruması, inşa edilmekte olan yapının sağlam olmasını sağlamaktadır.

Firmamız tarafından beton nem alma kurutma konusunda verilmekte olan hizmet, oldukça profesyonel ve kalitelidir. Çünkü firmamız beton kurutma cihazı üretmekte ve üretilen kaliteli cihazları müşterilerin hizmetine sunmaktadır. Bu cihazlar ile birlikte ıslak beton kurutma işlemi kolaylaşmakta, bu ise yapının kısa sürede tamamlanmasını sağlamaktadır. Peki beton kurutma işlemi neden önemlidir? Bu işleme neden ihtiyaç duyulmaktadır? Beton kurutma firması, bu konuda ne şekilde hizmet vermektedir?
 

Beton Kurutma İşlemi Neden Önemlidir?

Bilindiği üzere inşaat sektöründe yapıların kısa sürede tamamlanması oldukça önemlidir. Fakat kısa sürede tamamlanması uğruna yapılarda herhangi bir şekilde eksiklik ya da hatalı uygulamaların olmaması gerekmektedir. Bu nedenle yapılan işlemlerinin profesyonel bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Bir yapının inşası ile ilgili önemli olan noktalardan bir tanesi olan beton döşeme, yapının sağlam temeller üzerine oturması hususunda ön plana çıkmaktadır. Döşenen betonun belli bir kuruma süresi bulunmaktadır. Betonun kuruması doğal yollar ile sağlanmaya çalışılırsa eğer, kuruma süresi uzayacak, bu da zamandan tasarruf yapılmasını engelleyecektir. Yapıların inşa edilmesi noktasında her bir unsur, bir diğeri ile bağlantılı olduğu için her bir adımın uygun ve profesyonel bir şekilde tamamlanması oldukça önemlidir.

Beton kurutma hususunda ön plana çıkan çeşitli makineler bulunmaktadır. Beton nem kurutma alanında profesyonel makineler ile firmamız müşterilerine kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Kurutma makinelerinin nemli beton kurutma alanındaki başarıları, inşaat sektörünün bu makinelerden yararlanmasını mümkün kılmaktadır. Bilindiği üzere bir yapı inşa edilirken hava koşulları nedeni ile nem oluşma olasılığı oldukça fazladır. Bu nedenle alanın nemden arındırılması, yapının sağlam olması için oldukça önemlidir. Fakat hava şartlarının değiştiği bu doğal ortamlarda beton nemi kurutma oldukça zorlayıcıdır. Öte yandan bu şartlar altında betondaki nemin kuruması da uzun bir zaman alacaktır. Firmamız kiralık beton kurutma cihazları ile sizlere destek verebildiği gibi satılık cihazlar üzerinde de destek verebilmekte, beton kurutma işlemlerinizin süresinin kısalmasını sağlamaktadır.
 

Beton Kurutma Süresi

Beton hazırlama işlemlerinde bol su kullanılması gerekmektedir. Çünkü bilindiği gibi su, beton içerisinde yer alan maddelerin birbirine karışmasını sağlamaktadır. Yapıların dayanıklı bir şekle bürünebilmesi adına nem oranının belirli seviye olması gerekmektedir. Bu noktada betonların kuruma sürelerinin önemli bir payı bulunmaktadır. Beton yavaş yavaş kurursa eğer beton içerisinde yer alan maddelerin birbirine karışmama ihtimali mevcut. Yani karışımdaki maddeler birbirinden ayrılabilmektedir. Bu ise hem zaman kaybına hem de yapının kalitesiz olmasına neden olmaktadır. Bu sebeple betonun doğal yollarla kurumasını beklemek, günümüz teknolojisinde gereksiz bir iştir.

Firmamız tarafından üretilmekte olan beton kurutma makineleri, üstün teknoloji ile üretilmiştir ve nemli beton kurutma konusunda yüksek bir performans sağlamaktadır. Yapının olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi adına oldukça önemli olan nem kurutma makineleri, inşaat sektöründe oldukça fazla kullanılmaktadır. Firmamız tarafından müşteri memnuniyeti oldukça önemlidir. Bu nedenle üretilen beton nem alma kurutma makineleri, kalite standartlarının üzerinde yer almaktadır. Makineler ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamızın sitesine giriş yapabilir, detaylı bir şekilde araştırma yapabilirsiniz.

Profesyonel Beton Kurutma İşlemi

Beton kurutma, yapının inşa edilmesi sırasında oldukça önemli bir adımdır. Bu nedenle kurutma işlemlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Doğal yollardan yapılan beton kurutmanın birçok dezavantajı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi, hava koşullarının olumsuz olması halinde beton kurutmanın zarar görmesidir. Öte yandan doğal yollardan yapılacak olan kurutma işlemlerinde uzun süre beklenmesi gerekmektedir.

Fakat beton kurutma makineleri ile birlikte beton kuruma işlemlerinin süresi kısalmakta, bu ise zamandan tasarruf sağlanabilmesini mümkün kılmaktadır. Firmamız, beton kurutma konusunda müşterilerine uygun fiyatlarla kaliteli bir hizmet sunmakta, hizmetinin kalitesini de standartların üzerinde tutmaktadır. İnşaat sektöründe ön planda yer alan makinelerimiz, yapıların sağlam olmasına katkı sunmaktadır. Yüksek kalitede çalışmakta olan ve nem kurutma konusunda başarılı olan makinelerimiz ile yapılarınız sağlam ve kaliteli bir şekle bürünmektedir. Firmamızın uzman ekibi, müşterilere en iyi hizmeti verme adına yoğun bir mesai harcamaktadır.

Firmamızın ürettiği cihazlar kiralanabilir ya da satın alınabilir. Kiralık beton kurutma cihazı, uygun fiyatlar dahilinde müşterilere kiralanmakta, bu ise müşterilerin işlerini kolaylaştırmaktadır. İnşaat sektöründe kullanılan malzemelerin zarar görmesini engelleyen makinelerimiz, yapıların sağlamlığının artmasına yardımcı olmaktadır. Üstün teknoloji ile oluşturulmuş bulunan makinelerimizle birlikte kurutma işlemlerini kısa sürede tamamlayabilir, böylelikle zamandan kazanım sağlayabilirsiniz. Bilindiği üzere ısıtıcı ile beton kurutma, son zamanlarda oldukça popüler olan bir kurutma yöntemidir. Isıtıcı ile beton nem alma konusunda firmamızın verdiği hizmetlerden yararlanabilir, ürettiğimiz makineler ile birlikte kurutma işlemlerinin hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Firmamız bu konuda sizlere en iyi hizmeti sunmakta, sizlerin memnuniyeti için elinden geleni yapmaktadır. Beton nem alma işlemlerinin hızlanmasını istiyorsanız eğer firmamız ile iletişim kurabilir ve beton kurutma cihazı kiralama konusunda en iyi hizmeti alabilirsiniz.


Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet veriyoruz. Küf yapınızın hastalığıdır, sizin ve ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

Bilgi & Teklif Formu
Kurumsal Referanslarımız