İnşaat Kurutma

İnşaat Kurutma

İnşaat Kurutma

İnşaat alanlarında yürütülen faaliyetler çoğu zaman yüksek düzeyde zorluk içermektedir ve bununla birlikte sağlıklı bir inşa sürecinin tamamlanarak inşa edilen yapının en doğru şekilde teslimatının yapılması için de dikkat edilmesi gereken pek çok püf nokta bulunmaktadır. Özellikle inşa edilen yapının olması gerektiği ölçüde sağlıklı bir zemine sahip olabilmesi adına bazı özel noktalara son derece dikkat edilmelidir. Şüphesiz ki bu özel noktalar arasında en dikkat çekici olanı, yapıların sıvı ile temas etmesi sonucunda ortaya çıkabilecek olumsuzluklardır. Bu bağlamda profesyonel destek alınarak inşaat kurutma hizmetlerine başvurulması, yapının dengeli ve güçlü olabilmesi adına son derece kritik bir öneme sahiptir.

Bilineceği üzere inşaat faaliyetleri esnasında duvar, zemin ya da tavan gibi beton yapıların arasında sıvıların sızması muhtemel bir özelliğe sahiptir. Özellikle inşaat sırasında su kullanımının zorunlu olması ve aynı şekilde inşaat atıklarının temizleme ve genel inşaat temizliği gibi konularda suyun kullanılması her ne kadar gözle görünmüyor olsa da duvar, zemin ve tavan gibi alanlara sıvı geçişinin yaşanmasına sebebiyet verebilmektedir. Bazı durumlarda ise belirgin bir şekilde ortaya çıkan bu sıvının beton ile temas gerçekleştirmesi durumunun pek çok olumsuzluğa gebe olduğu da bilinmelidir.

Bu bağlamda beton duvarlar içerisinde bulunan sıvının sebep olduğu nem yapının genel çehresine zarar verebildiği gibi özel olarak tahribatın oluşmasına da sebep olmaktadır. İnşaat nem kurutma işlemleri bu noktada devreye girerek yapının duvar, tavan ve zemin gibi alanlarında sıvı teması ile oluşan olumsuzlukları ortadan kaldırır ve sürecin hızla tamamlanarak inşaatın teslim edilmesini sağlar. İnşaat nem kurutma firması olarak hizmet veren firmamız kapsamında bu hizmetlerin alınması durumunda son teknolojik kurutma ekipmanları ve cihazları aracılığıyla profesyonel çalışma ekibi inşaat alanlarında sıvı temasına bağlı tüm sorunlara kesin çözüm önerileri sunmaktadır.
 

İnşaat Kurutması Ne Demektir?

İstanbul inşaat kurutma firmaları arasında özel bir konuma sahip olan firmamız ile inşaat sonrasında, öncesinde, ya da inşaat esnasında tüm kurutma hizmetlerine erişim sağlamanız mümkündür. Sağlamış olduğumuz hizmetler profesyonel ekibimiz ve son teknolojik cihazlar üzerinden olduğundan, en etkili ve efektif sonuçların hızla ve güvenle alınması sağlanmaktadır. Özellikle inşaat alanlarında sıvı temasından kaynaklanan nem sorunları anında çözüme kavuşturulmaktadır. Bu bağlamda firmamız tarafından sağlanan hizmetler kapsamında inşaat kurutması ne demektir?

İnşaat kurutma sistemleri aracılığıyla verilen bu hizmet, inşaat sahalarında çoğunlukla su olmak üzere sıvı temasıyla oluşan nemin ve buna bağlı sorunların çözümü konusunda verilen profesyonel hizmet anlamına gelmektedir. Sağlamış olduğumuz hizmetler kapsamında inşaat alanlarında yüksek düzeyde kurutma kabiliyetine sahip özel cihazlar tarafından kurutma işlemleri tamamlanmaktadır. Aynı zamanda bu cihazlar aracılığıyla olması gereken nem dengesi sağlanarak, inşa edilen yapıların güvenle teslim edilmesi ve satış işlemlerine hazırlanmasını sağlamaktayız. Özel olarak üretilen ve sadece inşaat kurutma makinesi olarak bilinen bu cihazlar yüksek verimlilikle çalışarak hızla tüm işlemleri tamamlamaktadır.
 

İnşaat Alanlarında Kurutma Hizmetinin Alınmasının Sağladığı Avantajlar

İnşaat nem alma firması olarak verilen kurutma hizmetleri kapsamında elde edilebilecek avantajlar genel olarak şu şekildedir:
- Kaliteli ve sağlıklı yaşam alanlarının inşa edilmesi en yüksek düzeyde sağlanacaktır.
- Duvar, zemin ya da tavan gibi alanlarda sıvı teması sonucunda bekleme süresi en aza inecek ve böylelikle zaman konusunda büyük tasarruf sağlanacaktır.
- Yapı içerisinde rutubet ve nem oluşumu engelleneceği gibi, yapının daha uzun ömürlü olması da sağlanacaktır.
- İnşa edilen yapıya en uygun nem oranı sağlanacaktır.
- Yapıda kullanılan malzemelerin sıvı temasından dolayı deforme ya da tahrip olması engellenecektir.
- İnşaat faaliyetlerinin hızla tamamlanması sağlanacaktır.

Görüleceği üzere inşaat nem alma hizmetleri genel olarak bir yapının en sağlıklı şekilde tamamlanması adına en belirleyici unsurların başında gelmektedir. Dolayısıyla inşaat işlemlerinin hızla tamamlanması ve satışa hazır hale gelmesi adına önemli bir role sahip olan inşaat nem kurutma firmaları, inşaat sektöründe faaliyet gösteren herkes açısından tercih olmaktan çok zorunluluk olarak görülmelidir.

İnşaat Faaliyetlerinde Kurutma İşlemlerinin Yapılmaması Durumunda Ortaya Çıkabilecek Olumsuz Etkiler

Klasik bir inşaat süreci bilineceği üzere çok uzun zaman harcanmasına sebebiyet verebilmektedir. Fakat bazı yapıların daha hızlı tamamlandığına ve vadeden süreden çok daha kısa bir süreç içerisinde inşaat işlemlerinin bittiği gözlemlenmektedir. Bu inşaat alanlarının özellikle inşaat kurutma hizmetleri kapsamında profesyonel desteklere başvurduğunu kanıtlar niteliktedir. En nihayetinde inşaat alanlarında sadece sıvı temasından kaynaklanan sorunların çözülmesi adına bile yüksek düzeyde zaman kaybedilmektedir. Özellikle doğal yollardan zemin, tavan ve duvarların kurumasının beklenmesinin zaman kaybına sebebiyet veriyor olmasının yanı sıra, yapı içerisinde nem dengesini koruma konusunda acemice bir yaklaşım olduğu belirtilmelidir. Bu bağlamda inşaat nem alma firması olarak hizmet veren firmamızdan destek alınması durumunda inşaat faaliyetleri öncesinden, sonrasında ve esnasında ortaya çıkabilecek pek çok olumsuzluğun önüne geçilecektir.

İnşaat nem alma cihazlarının inşaat faaliyetleri süreci boyunca kullanılmaması durumunda yaşanabilecek en büyük aksaklık şüphesiz nem ve rutubet dengesinin en iyi şekilde korunmaması üzerinedir. Bu durum genel olarak yapının sağlamlığını doğrudan etkilediği gibi aynı zamanda ileride nem ve rutubete bağlı sorunların yaşanmasına da sebebiyet verebilmektedir. Bu durum da genel olarak inşa edilen yapının sağlamlık bakımından olması gerektiği ölçüde olmadığına işaret edecektir. Dolayısıyla sağlam bir yapı inşa edilmek isteniyorsa, inşaatın doğal dengesinin ve nem durumunun en doğru şekilde ayarlanması gereklidir. Bu konuda profesyonel çözüm önerilerine başvurulmalıdır ve teknolojik ekipmanlar aracılığıyla bu işlemler uzmanlıkla tamamlanmalıdır. Aksi durumlarda pek çok olumsuzluğun ortaya çıkması son derece muhtemeldir.
 

İnşat Kurutma Hizmetleri

İstanbul inşaat kurutma firmaları arasında belirgin bir şekilde ön plana çıkan firmamız, sahip olduğu yüksek teknolojik ekipmanları ve bu cihazları kullanma konusunda son derece profesyonellik vadeden çalışma ekibi ile üst düzey hizmet sağlamaktadır. Özellikle yapıların hızla tamamlanması konusunda profesyonel ve kesin çözüm önerileri üreten firmamız, inşaatların daha sağlam olması ve pek çok zorluğa karşı sağlam bir mahiyete sahip olabilmesi adına duvar, zemin ve tavan gibi alanlarda aralara sızma ihtimali olan sıvıları komple yok etmektedir. Böylelikle nem oluşumu engellendiği gibi rutubet ve küf oluşumu da engellenmektedir. Aynı zamanda rutubet ve küf oluşumundan kaynaklanan kötü kokular ve insan sağlığını olumsuz etkileyen diğer sonuçların da bu inşaat kurutma hizmetleri aracılığıyla önüne geçmek maliyet bakımından da son derece uygundur.


Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet veriyoruz. Küf yapınızın hastalığıdır, sizin ve ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

Kurumsal ReferanslarımızBilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0850 303 99 23