İnşaat Nem Kurutma

İnşaat Nem Kurutma

İnşaat Nem Kurutma

Binaların yapım aşamasında yapılan bazı hatalar, uzun vadede meydana gelen problemlerin temel sebebi olabilir. İnşaat sürecinde birçok aşamada su kullanılır. Sıva, badana ve şap gibi malzemelerin içeriğinde sıvı bulunması belirli süreli kurutma aşamalarını zorunlu kılar. İnşaat nem kurutma işlemi hem bu süreyi kısaltır hem de uzun vadede ortaya çıkacak problemleri engeller. Kurutma işlemi yapılmadan inşaata devam edildiği takdirde sıvalarda dökülme, duvarlarda küflenme ya da sararma gibi problemler ortaya çıkar. Bu da yapı sahipleri için ekstra maliyet demektir. Aynı zamanda satışa sunulan yapılarda bu tarz sorunlar ortaya çıkması itibar kaybı anlamında da oldukça ciddi sorunlar ortaya çıkarır.

 

İnşaat kurutma geleneksel yöntemlerle de yapılabilen bir işlemdir. Mevsim koşulları yeterli sıcaklığı kesintisiz bir şekilde mümkün kıldığı takdirde yaklaşık bir aylık bekleme süresiyle tamamen kuruluk sağlanabilir. Bunun için Türkiye şartları uygun değildir. Gündüz ve gece arasındaki sıcaklık farklılıklarının yüksek olması nedeniyle yeterli bir kuruluğa ulaşılması söz konusu değildir. Yapılması gereken her zaman profesyonel bir firmadan inşaat kurutma hizmeti almaktır.

İnşaat Nem Kurutma Nasıl Yapılır?

Firmamız uzun yıllardır yapı sahiplerinin yatırımlarının boşa gitmemesi ve inşaat işlerinin uzun sürmemesi için hizmet vermektedir. Profesyonel cihazlarla yapılan işlemler ile elde edilen sonuç, her zaman kalıcı olur. Bunu anlamanın yolu ise termal cihaz kullanımından geçer. İnşaat kurutma işlemi öncesinde ve sonrasında yapılan nem ölçümü ile başarılı sonuçlar alındığını kanıtlamak mümkündür. Nem öyle bir sorundur ki etkileri yıllar sonra bile ortaya çıkabilir. Bir yapı tamamen bitirildikten sonra parkeler, duvar kağıtları ve boyalar zamanla dökülmeye başladıysa bunun temel nedeni inşaat kurutma işleminin profesyonel şekilde yapılmamasıdır.

 

Nem kaynaklı olarak parkeler şişer ve duvar kağıtlarında sararma ortaya çıkar. Bu da ev sahiplerinin işini ciddi anlamda zorlaştırır. Nemin yol açtığı sorunlardan biri de ısınmanın zorlaşmasıdır. Nemli duvarlar, tavan ya da zemin nedeniyle evin ısınması zorlaşır. Yüksek yakıt maliyetleri anlamına gelen bu durumun yanı sıra sağlıksız bir yaşam alanı ortaya çıkması nedeniyle evde yaşayan kişiler solunum yolu hastalıkları ile karşı karşıya kalabilir. İnşaat kurutma işlemi sırasında profesyonel makineler kullanıldığı takdirde uzun vadede hiçbir problem ortaya çıkmaz.

İnşaat Nem Kurutma Sırasında Kullanılan Makineler

Makine kullanımı ile yapılan inşaat kurutma işlemleri sırasında suyun tamamen tahliyesi için kaliteli cihazların tercih edilmesi önemlidir. Kalitesiz cihazlarla yapılan işlemler sırasında yeterli tahliye seviyesine ulaşmak mümkün değildir. Firmamız, inşaat kurutma makinesi olarak Trotec marka cihazlar kullanır. Trotec, yüksek hazne kapasitesi ve üstün çekme gücü sayesinde duvarların en derin noktalarında gizlenen nemi bile kolayca yok eder. Trotec marka makinelerin en dar alanlarda kullanımını mümkün kılan tasarımı da nem kurutma sürecini son derece kolay hale getirir. Cihaz haznesinin kapasitesi dolduğunda tahliye işlemi kolayca yapılır.

İnşaat Nem Kurutma Yaptırmanın Faydaları

İnşaat kurutma hizmeti almak, yapı sahiplerinin masraf yapma endişesi nedeniyle kaçındığı bir işlemdir. Aynı zamanda inşaatı daha kısa sürede bitirme çabası da bu hizmeti almaktan imtina etmelerine sebep olabilir. Birçok inşaatta kuruma için bekleme sürelerine katlanılmamakta yüzeysel bir kuruluk sağlandıktan sonra diğer işlemlere devam edilmektedir. Bu da kısa süre içerisinde farklı sorunlarla karşılaşmanıza sebep olur.

 

İnşaat kurutma işlemi sadece ev gibi yaşam alanlarını ilgilendiren bir hizmet değildir. Bu hizmet kapsamında depolarda bulunan malların daha uzun ömürlü korunması ya da üretim yapılan yerlerde ürünlerin zarar görmemesi de sağlanır. Depo, fabrika gibi yapıların inşası sırasında da gerekli hassasiyet ve özen gösterilerek böyle problemlerin önüne geçilebilir. İnşaat kurutma yaptırmanın önemli faydalarından biri de koku oluşumunun engellenmesidir. Duvarlarda, zeminde biriken nem zamanla kötü koku oluşumuna da yol açar. Kötü kokuyu bastırmak için en etkili yöntemlerden biri ozon kullanımıdır. Aksi takdirde diğer yöntemler sadece kokuyu baskılayarak kalıcı çözüm sunmaz.

İnşaat Nem Kurutma Fiyatları

İnşaat kurutma fiyatlarında kullanılması gereken makine tipi etkilidir. Farklı boyutta ve özelliklere sahip olan makineler arasından ortam koşulları için en uygun olanı tercih edilir. Bu sayede sorunun kalıcı olarak çözülmesi sağlanır. Makinelerin ergonomik özellikleri kullanıcıları son derece rahat ettirir. Uygun fiyat avantajından yararlanarak inşaat kurutma makinesi kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.


Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet veriyoruz. Küf yapınızın hastalığıdır, sizin ve ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

Kurumsal ReferanslarımızBilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0850 303 99 23