Küf Kurutma

Küf Kurutma

Küf Kurutma

Küf, bir mantar türü olmakla birlikte nemli ortamlara bağlı olarak gelişir ve daha yüksek düzeyde alanı kapsayarak genişler. Küf oluşumunun insan sağlığına yüksek düzeyde olumsuz etkileri olduğu bilinmektedir. Küf mantarının etkili bir şekilde çoğalması durumunda canlı olmayan mobilya, giysi gibi nesnelerin ileri düzeyde küflenerek zarar gördüğü bilinmektedir. Özellikle ev ortamlarında duvarda çok sık rastlanan küf oluşumlarının engellenmesi, ortam içerisinde yaşayan canlıların olumsuz etkilere maruz kalmaması adına kritik bir öneme sahiptir.
 

Duvardaki Küf Nasıl Geçer?

Küf mantarlarını engellemek adına kullanılabilecek birden fazla yöntem olmakla birlikte özellikle ev ortamlarında bu tarz durumlara yaklaşım konusunda son derece dikkat davranılmalıdır. Özellikle evde çocuk, bebek ya da yaşlı bulunuyorsa mantarlara bağlı olarak çoğalan duvar küfleri; duvar, zemin ve tavanlardaki nem oranı düzeltilene kadar hızla çoğalırlar. Dolayısıyla ev ortamı içerisinde bebeklerin ve çocukların sağlığını korumak adına küf oluşumlarını engellemek için profesyonel çözümlere kesin olarak başvurulmalıdır. Ayrıca küf oluşumu durumunda doğrudan el ile bu duvar küflerine temas etmek olumsuz sonuçlar doğurabileceğinden kesinlikle tavsiye edilmemektedir.
 

Küf Önleme

Küf mantarlarının temel misyonu havada bulunan sporların nemli ve besinli ortamlarda çoğalması üzerinedir. Dolayısıyla küf oluşumunun ilk sebebi besinli ortamlar olmakla birlikte duvar küfü gibi mantar türlerinde en temel belirleyici unsur havada bulunan nem miktarıdır. Ortamdaki nemin yüksek olması küfün oluşumunda hızlandırı bir etkiye sahiptir.

Duvardaki Küf Lekesi Nasıl Geçer?

Duvar küfünün ortadan kaldırılması ya da duvar küf önleme konusunda teknolojik ilerlemelerin yaratmış olduğu olumlu etki ile bu ve benzeri alanlar için özel olarak geliştirilen cihazların bu tarz işlemlerde kullanılması hayati bir öneme sahiptir.

Küf Nasıl Oluşur?

Küf oluşumu nem ve rutubet gibi etkenlerle doğrudan ilişkilidir. Yoğun düzeyde rutubetin ve nemim oluşması durumunda küf mantarlarının çoğalabileceği ve genişleyebileceği uygun ortam hazırlanmış olacaktır. Küf oluşumunun engellenmesi veya küfe bağlı olarak gelişen olumsuzlukların önüne geçilebilmesi adına yapılacak müdahalelerden ilki ortamda bulunan nem dengesinin en iyi şekilde sağlanması üzerine olmalıdır. Diğer müdahele de duvar, zemin ve tavandaki nemin ölçülmesi ve yüksek değerlerde ise cihazlarla giderilmesi işlemidir. Yüksek teknoloji cihazlarımız duvar rutubet önleyici özelliği vardır olan nemi tamamen bitirir. Küflere yeterli ve doğru çözümlerin üretilmemesi durumunda ise özellikle devamlı yaşanmakta olan evlerde insan sağlığının yüksek düzeyde olumsuz şekilde etkilenebileceği durumlar ortaya çıkabilmektedir. Duvar ya da tavan küfü oluşumunun kısa sürede engellenmemesi ya da bu sorunların göz ardı edilmesi, evde yaşayan tüm bireylerin genel sağlığının olumsuz şekilde etkilenerek bozulmasına yol açarak, ciddi solunum yolu rahatsızlıklarına yakalanma olasılığını arttırır.

Küf Giderme Nasıl Yapılır?

En kesin çözümler için profesyonel ve bu alanda özel hizmet sağlayan kimselerden yardım alınmalıdır. Evlerde, iş yerlerinde, tesislerde ya da benzeri kapalı ortamlarda insan sağlığını derinden etkileyen bu küflerin oluşumunu engellemek ve ortadan kaldırmak adına profesyonel çözüm önerilerine başvurulmalıdır. Aksi durumlarda temizlenen yüzeyin tekrardan küf oluşumuna uygun olacağı akıldan çıkarılmamalıdır. Dolayısıyla en genel olarak profesyonel çözüm önerilerinin sağlamış olduğu hizmet sorunun kaynağına yönelik olacağından kısa sadece kısa vadede değil uzun gelecekte de kesin çözümler üretilmektedir.

Belirtilmiş olduğu gibi duvar ve tavan küfü oluşumları tamamen nem dengesinin sağlıklı bir şekilde korunmaması sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla bu noktada rutubet önleyici çözümler ortam içerisinde bulunan nem dengesinin sağlıklı bir şekilde elde edilmesi ve korunması üzerine olmalıdır. Aynı zamanda sorunun tekrardan ortaya çıkmaması adına da kaynağa yönelim gösterilmelidir. Bu noktada yapılacak işlem ise şüphesiz duvar içini kurutulması ve sıvı geçişinin engellenerek nem oluşumunun önüne geçilmesi üzerinedir. Böylelikle sıvı sebebiyle ortaya çıkan nem ve buna bağlı olarak oluşan rutubet ve benzeri tüm olumsuzlukların önüne geçilmektedir.
 

Küf Oluşumunun Zararları Nelerdir?

Duvar küf önleme konusunda profesyonel çözüm önerilerine başvurulmaması durumunda pek çok zararlı durumun ortaya çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır. Aynı şartlar tavan küf önleme durumları için de geçerli olmakla birlikte sıvı temasından kaynaklanan yüksek düzeyde nem üretiminin olduğu kapalı ortamlarda oluşan küflerin ortadan kaldırılarak engellenmesi gereklidir. Aksi durumda pek çok olumsuzluk ortaya çıkabilmektedir.

Tavan küf rutubet önleyici çözüm önerilerine başvurulmaması durumunda duvar küflerinin etki edeceği olumsuzluklar genel olarak şu şekildedir:
- Duvar ve tavan küfleri genel insan sağlığına olumsuz etki etmektedir.
- Astım ve benzeri hastalıkların ortaya çıkmasını tetikler.
- Alerjik runit gibi sağlık sorunlarının ortaya çıkarabildiği gibi alerjik reaksiyon verilmesine de sebep olabilir.
- Bebek, çocuk ve yaşlılar daha duvar ve tavan küflerinden daha yüksek düzeyde olumsuz etkilenebildiği gibi evde beslenen hayvanlar da aynı oranda olumsuz şekilde etkilenebilmektedir.
- Duvar ya da tavan küfü oluşan ortamlarda bulunan eşyaların kullanım ömürleri kısaldığı gibi deforme ya da tahrip olmaları da son derece olasıdır.
- Duvarlar ve tavanda oluşan küfler, yapının genel durumuna da olumsuz etkiler sunduğundan, sahip olunan binanın kullanım ömrü kısaldığı gibi aynı zamanda ciddi risklerin oluşmasına da sebebiyet verebilmektedir.Firmamız tarafından verilen hizmetler kapsamında tavan rutubet temizleyicide dahil olmak üzere rutubet, nem ve küfe bağlı tüm sorunların önüne geçmek adına profesyonel ve teknolojik çözümlere başvurulmaktadır. Bu bağlamda üretilen kesin çözüm önerileri profesyonel kadromuz ile uygulanarak, duvarda oluşan tüm küfler yok edildiği gibi aynı zamanda duvar içerisinde etkili bir kurutma sağlanarak sonradan oluşacak küflere karşı da kesin önlemler alınmaktadır.
 

Tadilat-boya-yalıtımların rutubete tek faydası bir süre gözükmemesini sağlamaktır buda bir çözüm değildir. rutubet; duvar sağlığının bozulması sonucu oluşur. duvar sağlığı nasıl bozulur, zamanla biriken yada su kaynaklı problemler ile duvarın nem seviyesi yükselir. boya kabarması, küf lekeleri ortaya cıkmaya başlar. süreci doğru uygulamalar ile çözmezseniz duvarda biriken nem yürüme yapar parke altları ve duvarlarda diğer odalardada aynı sorunun büyümesini sağlar.
 

Duvarlarınızın nem oranı yükseldiyse duvarın içindeki nem sıcaklıkla ortamın nemine karışıyor nemini artırıyor buda küf oluşumuna sebep oluyor. küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. bunun sonucunda kokuda oluşur.duvalarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi gideriyoruz. uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız. küfün oluşabileceği yüksek nemli ortam mevcut evinizde, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi bu. biz 2 farklı işlemle problemi çözüyoruz ilk yaptığımız işlem 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada ve etrafta var olan küf mantarlarını öldürüyor böylelikle oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun düzelmiş olmakta.


Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet veriyoruz. Küf yapınızın hastalığıdır, sizin ve ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

Kurumsal ReferanslarımızBilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0850 303 99 23