Parke Kurutma

Parke Kurutma

Parke kurutma, zemin döşeme olarak parke kullananların nem sorununu çözmesini sağlayan bir hizmettir. Parke, ahşap hammaddeden üretilen ve zeminde şık bir görüntü oluşturan kullanışlı bir kaplama türüdür. Yapısı itibariyle yoğun ıslaklığa dayanıksız olan parkelerin nemden korunması önemlidir. Oturduğunuz evin zemin yalıtımı iyi değilse tesisattan ya da topraktan gelen nem, döşemelerinizin kabarmasına ya da farklı bir biçimde hasar almasına sebep olur. Bu durum nedeniyle komple zemini tekrar döşemek zorunda kalabilir ve yüksek maliyetler nedeniyle sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Parke kurutma için destek almanızı gerektiren önemli bir sorun da şap atılması sırasında kuruluk için yeterince beklenmemesidir. Eviniz inşaat halindeyken zeminin pürüzsüz bir yapıya kavuşması için şap denilen malzeme uygulanır. Bu malzeme geç kuruduğu için yaklaşık bir ay boyunca zemine dokunulmaz. Tam kuruma olmadan parke ve benzeri malzemelerin döşenmesi ise ilerleyen süreçlerde hasarların ortaya çıkmasına sebep olur. Bunu önlemek için evinizin inşaat aşamasını birebir takip edebilir böyle bir imkânınız olmaması halinde yetkili kişilerden konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Kiracı olmanız halindeyse evde sizden önce oturan kişilerden parkelerle ilgili bir problem olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Kurutma İşlemi Hangi Parke Türlerine Yapılır?

Masif, lamine, laminat olarak sınıflandırılan türlerin, katmanları ve üretiminde kullanılan malzemeleri yönüyle farklılıkları vardır.  Masif parkeler, tek kat doğal ahşaptan üretilir. Lamineler ise yine doğal olmakla birlikte iki ya da daha fazla katmandan meydana gelir. Doğal yapıda olmayan parke türü laminattır. Laminat parke, uygun maliyetli ve son derece estetik bir üründür. Tüm bu parke türlerinde ihtiyaç halinde kurutma yapılabilir. Kurutma işlemi, döşemelerin yapısında bir bozulmaya yol açmaz.

Parke Kurutma Neden Yapılır?

Parke kurutma ihtiyacının doğmasının nedeni hatalı kullanımdan kaynaklanabilir. Temizlik sırasında paspasta yer alan suyun yeterince sıkılmaması, zeminin sürekli yaş bırakılması ve iklim koşulları nedeniyle oluşan yoğun nem de parkelerin zarar görmesine sebep olur. Islaklık, oluştuğu anda giderildiği takdirde herhangi bir zarara yol açmaz. Giderilmemesi halinde ise derin noktalara işleyerek iç kısımların çürümesini ya da ahşap malzemenin kabarmasını sağlar. Bu tarz sorunları en az hasarla atlatmak için vakit kaybetmeden parke kurutma yaptırmalısınız.

Parke Kurutmak İçin Doğal Yöntemler Var mı?

Parke kurutma tamamen profesyonel cihazlar ile yapılması gereken bir işlemdir. Parke kurutma cihazı dışında zemindeki ve derin noktalardaki ıslaklığı gidermeniz mümkün değildir. Bazı ev sahipleri, su basması gibi ciddi durumlardan sonra evlerinde bulunan ısıtıcılarla yüzeyde oluşan ıslaklığı gidermeye çalışmaktadır. Aynı zamanda özellikle yaz aylarında nemin kendi kendine kurumasını beklemek de sık başvurulan bir yöntemdir. Bu yöntemler ile sadece görünen kısımlarda oluşan nem giderilir. Daha derin noktalara inebilmek için parke kurutma cihazına ihtiyaç vardır.

Profesyonel Parke Kurutma Nasıl Yapılır?

Profesyonel parke kurutma işleminde teknolojik özellikleri sayesinde nemi içine hapseden makineler kullanılır. Bu makinelerin yoğuşmalı, adsorpsiyon, kompresörlü gibi farklı türleri bulunur. Makineler, dış tasarımları sayesinde kullanım alanlarında rahat bir şekilde hareket eder ve dar alanlara kolayca girer. Haznenin geniş olması sayesinde işlem kesintisiz sürdürülür ve ara verilmesine gerek kalmaz. Makineler, yalnızca deneyim sahibi kişiler tarafından kullanıldığında etkili sonuç verir. Bu nedenle satın alma maliyetlerine katlanmak yerine ekibimizden destek alabilirsiniz.

Profesyonel Parke Kurutma Cihazının Özellikleri Nelerdir?

Trotec markasına ve kalitesine güvenen ekibimiz, alanın genişliğine ve iklimsel şartlara en uygun parke kurutma cihazını tercih eder. Bu cihazların en önemli özelliği yüksek emme kapasiteleridir. Zeminde biriken ve yayılan nem, kısa sürede cihaza yakalanır ve parkelerinizden uzaklaşır. Cihazlar, düşük elektrik tüketimi ve sessiz çalışma gibi özellikleri yönüyle avantaj sağlar. Çok fazla ağır yapıda olmamaları, yüksek katlara ulaştırılması bakımından kolaylık sunar. Zemindeki nemin yanı sıra havadaki nemi de parke kurutma cihazı ile yok edebilirsiniz.

Profesyonel Parke Kurutma Fiyatları Ne Kadardır?

Profesyonel parke kurutma işlemini, bu alanda deneyimine güvendiğiniz bir firmaya yaptırmak için çok fazla harcama yapmanıza gerek yok. Firmamızın sunduğu bütçenize uygun seçenekler sayesinde istediğiniz zaman ayrıcalıklı bir hizmet alabilirsiniz. Son teknoloji cihazlar ve bu cihazların kullanımı konusunda yeterince deneyimli personeller sayesinde en iyi sonuç kolay bir şekilde elde edilir. Siz de avantajlı fiyatlarla parke kurutma hizmetimizden yararlanarak evinizin dekoratif görünümünü koruyabilirsiniz.


Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet veriyoruz. Küf yapınızın hastalığıdır, sizin ve ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

Kurumsal ReferanslarımızBilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0850 303 99 23